3,000,000 water decreased by $0.35 each = $105,000 change.
Actual change is around $70000? Idk tho, but how the water was acquired is interesting.
I guess I should have reloaded the page
3,000,000 water decreased by $0.35 each = $105,000 change.
Actual change is around $70000? Idk tho, but how the water was acquired is interesting.
3,000,000/(800*10) = 375 water companies?...
(Assuming 800l/worker and 10 workers in each company )
Expected water companies: 375
Actual water companies: 10
70000/(.05-.015)=2000000, so he should have about 2000000
Ah ok
375 * (2,000,000/3,000,000) = 250 water companies...
using your statement of 329000 and his current networth (263923.41) I got 1859331.14286 as the new Approximate water amount
I have around 3 million units of water. If you drive down the price of water, my assets will shrink significantly. These 3 million units were produced the day before yesterday.
This statement
ok, I was under the impression we were trying to show how he can't have 3000000 water, that's what I was doing, then trying to figure out the actual amount